Bizi Arayın: +90 532 232 7555

Sigorta Ve Değer Belirleme

Sigorta Ve Değer Belirleme

Tekne sigortalamak için sörvey yapılması kaçınılmazdır. Bütün sigorta şirketleri poliçe hazırlarken ve ya yenilerken sörvey ister.

Sigorta şirketleri kaza veya hasar sonrası da sörvey ister. Bu sörveyler özel olarak istenmedikçe tekne piyasa değerini belirlemez. Değer belirleme ayrıca istenebilir. Bulunan değer, piyasa incelemesi, gerçek işlem fiyatları ve ilgili bilgilerle desteklenir, fakat sonuçta bir yorum olarak kabul edilmelidir. Sigorta ve değer belirleme sörveyleriyle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıya bakınız.

Bu sörvey sigorta şirketinin kurumsal yapısına uygun genel istekleri doğrultusunda tasarlanan ve karada teknenin durumunu belirleyen bir denetimdir.

Kapsamlı sörveyden daha az detay içerir. Bazı durumlarda denetim öncesi kararlaştırılmak şartıyla değer belirleme sörveyi veya diğer özel istekler de iş tanımına eklenebilir.

Sigorta sörveyleri sigorta şirketleri tarafından istenir ve teknenin genel durumunu inceler. Poliçelerin periyodik yenilenmesinde sigorta şirketinin çalışma şekline bağlı olarak tekne sahiplerince de istenebilir. Bu sörvey genelde teknenin karada incelenmesiyle karina, gövde, salma, pervane, dümen, bölümleri ile yapısal dayanıklılık ve güvenlik kıstaslarını içerir. Detay ve ufak kusurları içermez. Tekne tipine göre bazı durumlarda piyasa değeri belirlenir.

    Sigorta sörveyi şunları sağlar:
  • Sigorta şirketlerine teknenin durumu hakkında net ve doğru bilgi
  • Sahibinin tekne güvenliği hakkında içinin rahat olması

Bu sörvey kesin bir doğruluk olmaksızın, sörveyörün düşüncesini ifade ettiğinden diğer sörvey çeşitlerinden ayrılır. Biçilen maddi değer, teknenin sörvey anındaki durumunu, sörveyörün düşüncesini ve benzer teknelerin satış fiyatlarıyla karşılaştırılmasını temel alır.

Genel olarak bu sörveyler, sigorta ve finans şirketlerinde kullanılmak üzere yapılır ve teknenin piyasa değerini belirlemek için kapsamlı sörveye gerek duyar. Bazı durumlarda kısıtlı sörveyle de beraber yapılabilir. Her türlü kısıtlama değer belirleme sörvey raporunda açıkça belirtilir.

YSG bu tip sörveyleri genel olarak sigorta şirketleri, bankalar, leasing şirketleri için yapar. Bu kurumların sörvey için özel istekleri varsa sörvey öncesi kararlaştırılmalıdır.

İlgİnİzİ çekebİldİk mİ?

Bize Mesaj Yollayın   Sörvey Talep Edin

Address
  • Address: Kumbahce Mah., Icmeler Caddesi No. 24,
    Bodrum, Mugla 48400
  • Mobile: (+90) 532 232 7555
  • Email: info@yachtsurveygroup.com
Yaklaşımımız

Ana hedefimiz, denizcilere ve tekne hayatını sevenlere gönül rahatlığıyla tekne sahibi olmanın keyfini yasatmak oldu her zaman. Vizyonumuzun odağında müşterilerimizin çıkarları var. Satın almanın etik değerler ve adil yapılması gerektiğine inandık. Güvenlik ise önceliğimiz. YSG'nin çizgisi, yatın durumunu en doğru şekilde değerlendirerek müşterilerimizin çıkarlarını gözetmektir. Bu yaklaşım müşterilerimize güvenilir bilgiler sağlayarak, değerli bir yatırım, doğru bir secim ve güvenli seyir fırsatı sunmanın en etkili yoludur.

Ysg Ortakları

Bodrum Türkiye merkezli, uluslararası alanda çalışan yat sörveyörleri.

Joe Rowles: İngiliz. Yat ve küçük tekneler üzerine IIMS diploması serbest ve uluslararası çalışan bir sörveyördür. IIMS, YDSA ve RYA tarafından, MCA uygunluk denetimleri yapmak üzere yetkilendirilmiştir. Mühendislik geçmişine sahiptir.

Ali Dincer: Türk. Yat ve küçük tekneler üzerine IIMS diploması, serbest ve uluslararası çalışan bir sörveyördür. Bilirkişi ve RYA denetçisidir. Geçmişinde, endüstriyel sektörde, profesyonel yönetici ve yatırımcı olarak, başta Avrupa ve Asya olmak üzere uluslararası alanda çalışmıştır.

© 2014. «Yacht Survey Group». Tüm hakları saklıdır. Design Indra Creative