Bizi Arayın: +90 532 232 7555

Uygunluk Ve Ruhsat

Uygunluk Ve Ruhsat

Küçük ticari tekneler (SCV2) için MCA uygunluk denetimi ve İngiltere ruhsat bölüm 1 için tonaj ölçümleri.

Aşağıda anlatılan uygunluk ve ruhsat sertifikaları bazı tekneler için zorunluluktur. Eğer İngiltere 24 metre (su kesimi) altı tekne şartlarına tabi iseniz veya İngiltere ruhsat bölüm 1 için başvuracaksanız YSG size yardımcı olabilir.

 

İngiltere bayraklı, 24 metre (su kesimi) altı bütün ticari yelkenli veya motorlu tekneler, güvenlik kıstasları konusunda MCA kurallarına (MGN 280) uymak zorundadır.

MGN 280 kuralları için bağlantı

Yacht Survey Group, RYA, IIMS, MECAL ve YDSA gibi MCA yönetimince görevlendirilen kurumlar aracılığıyla MCA denetimleri yapmak için yetkilendirilmiştir. SCV 2 sertifikaları sadece İngiliz bayraklı tekneler içindir. Diğer ülke bayraklarına sahip tekneler de MGN 280 ye göre denetlenebilir fakat sertifika verilmez.

MCA SCV2 kurallarına uygunluk, tekne güvenlik kriterleri açısından güçlü bir teminat ve vergilendirme de dahil diğer bazı avantajlar sağlar.

MCA SCV2 uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

MLC 20 Ağustos 2013 tarihide uluslararası boyutta yürürlüğe girmiştir. Bu kurallar, uluslararası çalışan bütün tayfalı ve ticari tekneler için geçerlidir. YSG yukarıda ismi geçen otoritelerce MLC denetimlerini yapmak üzere de yetkilendirilmiştir Detaylara buradan ulaşılabilir.

Teknenizi İngiltere bölüm 1 için ruhsatlandırmak ve kayıt ettirmek isterseniz tonaj ölçümü yaptırmanız gerekir. Tonaj sertifikası başvuru yapabilmek için şarttır. YSG Bodrum 24 metre altı teknelere tonaj ölçümü yapmak için yetkilendirilmiştir.

  Bölüm 1 ruhsatı şunları sağlar:
 • Teknenin isim ve kimlik tasdiki
 • Finansal rehinle satın alma izni
 • Uluslararası sularda seyir izni
 • İngiliz filosuna giriş
 • Avrupa birliği uygulamalarına katılım olanağı

İlgİnİzİ çekebİldİk mİ?

Bize Mesaj Yollayın   Sörvey Talep Edin

Address
 • Address: Kumbahce Mah., Icmeler Caddesi No. 24,
  Bodrum, Mugla 48400
 • Mobile: (+90) 532 232 7555
 • Email: info@yachtsurveygroup.com
Yaklaşımımız

Ana hedefimiz, denizcilere ve tekne hayatını sevenlere gönül rahatlığıyla tekne sahibi olmanın keyfini yasatmak oldu her zaman. Vizyonumuzun odağında müşterilerimizin çıkarları var. Satın almanın etik değerler ve adil yapılması gerektiğine inandık. Güvenlik ise önceliğimiz. YSG'nin çizgisi, yatın durumunu en doğru şekilde değerlendirerek müşterilerimizin çıkarlarını gözetmektir. Bu yaklaşım müşterilerimize güvenilir bilgiler sağlayarak, değerli bir yatırım, doğru bir secim ve güvenli seyir fırsatı sunmanın en etkili yoludur.

Ysg Ortakları

Bodrum Türkiye merkezli, uluslararası alanda çalışan yat sörveyörleri.

Joe Rowles: İngiliz. Yat ve küçük tekneler üzerine IIMS diploması serbest ve uluslararası çalışan bir sörveyördür. IIMS, YDSA ve RYA tarafından, MCA uygunluk denetimleri yapmak üzere yetkilendirilmiştir. Mühendislik geçmişine sahiptir.

Ali Dincer: Türk. Yat ve küçük tekneler üzerine IIMS diploması, serbest ve uluslararası çalışan bir sörveyördür. Bilirkişi ve RYA denetçisidir. Geçmişinde, endüstriyel sektörde, profesyonel yönetici ve yatırımcı olarak, başta Avrupa ve Asya olmak üzere uluslararası alanda çalışmıştır.

© 2014. «Yacht Survey Group». Tüm hakları saklıdır. Design Indra Creative